Jakie buty wybierać latem?

1 czerwca, 2020 Autor admin 0

Lato to czas kiedy zdecydowanie chętniej odkrywamy nasze stopy. Jakie buty nosić w tym okresie, aby czuć się wygodnie i elegancko. Oto kilka praktycznych wskazówek?

Letnie obuwie do pracy

Sandały damskie to buty idealne do pracy. Nic bardziej mylnego. W miejscu pracy powinniśmy mieć zawsze zakryte palce stóp. Dotyczy to zwłaszcza firm, w których obowiązuje bardzo rygorystyczny dress code. Czy to oznacza, że zawsze musimy mieć zawsze zakryte obuwie. Niekoniecznie. Latem możemy sobie pozwolić na odrobinę luzu. Dozwolone są buty, które mają zakryte palce i odkryte pięty. Damskie sandały, nawet najbardziej eleganckie i kosztowne nośmy po pracy.

Jak wybrać sandały dla siebie?

Na sklepowych półkach znajdziemy bardzo wiele modeli obuwia do wyboru. Jeśli chcemy optycznie wysmuklić naszą sylwetkę, to wybierzmy sandały na wysokich obcasach. Gdy nosimy nieco większy rozmiar, to najlepszym wyborem będą sandały na solidnym słupku bądź na koturnach. Takie obuwie zapewnią komfort oraz stabilność w czasie chodzenia. Uważajmy też na bardzo tanie sandały. Mogą być one wykonane z materiałów niskiej jakości. Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco pieniędzy, to poszukujmy promocji. Najlepsze okazje możemy znaleźć w sklepach internetowych. Warto też wybrać się na zakupy po sezonie letnim, na przykład w środku zimy.