Baleriny czyli wygoda i elegancja

18 kwietnia, 2021 Autor admin 0

Baleriny damskie to niezwykle uniwersalny model damskiego obuwia. Mogę je nosić nastolatki, jak i bardzo dojrzałe panie. Baletki możemy nosić do bardzo różnych stylizacji, zarówno tych codziennych, jak i nieco bardziej formalnych.

Krótka historia balerin

Baleriny damskie, jak sama nazwa wskazuje wywodzą się z tańca klasycznego. Z biegiem czasu te wygodne buty trafiły na przysłowiowe ulice. Baletki stały się niezwykle popularne w latach 50 XX wieku. Ten model obuwia bardzo często nosiła francuska aktorka i ikona mody – Brigitte Bardot. To właśnie dzięki niej baleriny stały się prawdziwym krzykiem mody. Każda kobieta chciała je mieć!

Na salonach i na ulicach…

Baletki damskie to jeden z niezbędnych elementów damskiej garderoby. W swojej ofercie ten rodzaj obuwia ma wiele słynnych domów mody, na przykład Chanel czy Dior. Natomiast tanie baleriny możemy znaleźć niemal w każdym sklepie obuwniczym.

Wybierając buty dla siebie zwracajmy uwagę na jakość i rodzaj materiałów, z których wykonane jest nasze obuwie tanie baleriny bardzo często nie przepuszczają powietrza. A zatem nie odprowadzają nadmiaru wilgoci ze stóp. Dlatego też takie baleriny niezbyt dobrze sprawdzą się w czasie największych upałów.